FOTO/ Ikën shiu dhe dëbora, vijnë temperaturat e acarta. Parashikimi për sot e nesër

0
Moti duket se do të jetë i thatë, pa reshje edhe gjatë ditës së nesërme, por temperaturat do të jenë shumë të ulëta.

Kështu thuhet në buletinin ditor të Qendrës Kombëtare për Parashikimin dhe Monitorimit të Rreziqeve Natyrore.

Loading...

Parashikimi i motit

Sot pasdite dhe nesër nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Temperaturat

Nesër (e enjte, dt.07) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 3 °C / 12 °C

në vendet e ulëta: 1 °C / 11 °C

në vendet malore:  -3 °C / 9 °C.

Era

Sot pasdite do të fryjë e lehtë, ndërsa nesër do të forcohet deri në mesatare gjatë pjesës së dytë të ditës.

ImageImageImage

Loading...

Lini nje pergjigje