” Po i afrohemi konfliktit te armatosur me Korene e Veriut”

0

Një senator amerikan u ka bërë thirrje u ka bërë thirrje njerëzve të Pentagonit t’i tërheqin anëtarët e familjes nga Koreja e Jugut, sepse e ndjen që lufta më Korenë e Veriut është afër.

Loading...

“Po i afrohemi konfliktit të armatosur me Korenë e Veriut sepse Koreja e Veriut vazhdon të avancojë drejt teknologjisë (së raketave balistike ndërkontinentale) ndërsa kulmi i kësaj janë armët bërthamore, dhe Amerika vetëm mund reagojë me armë”, ka thënë Lindsey Graham, senator i Karolinës së Jugut.

Loading...

Lini nje pergjigje