Standard.al

Video/ Përmbytjet, qytetarët nxjerrin gomonen në autostradën Tiranë–Durrës

0
Përmbytjet e shumta që kanë përfshirë pjesën më të madhe të vendit, duket se sa vijnë e po përkeqësohen. Në autostradën Tiranë-Durrës, në afërsi të Kasharit, uji ka arritur në nivele të larta, duke bërë që një person të zgjedhë gomonen si mjetin e vetëm për ti ardhur në ndihmë familjarëve që janë bllokuar nga uji. Pamjet në videon e mëposhtme e tregojnë qartazi situatën në të cilën ndodhet autostrada.

Nga ana tjetër shumë zona të Tiranës dhe sidomos në rrethe kanë mbetur pa energji elektrike, si pasojë e motit të keq.


Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.