Standard.al

Përmbytjet/ Forcat e Armatosura nisin operacionet për shpëtimin e 10 personave në Valias

0

Zjarrfikësja e stacionit nr.3 të kodër Kamzës është bllokuar në Valias në thellësinë 1.5 metra, pasi kishte shkuar të evakuonte 10 banorë, 5 prej të cilëve fëmijë.

Është njoftuar prefektura dhe ushtria për ti shkuar në ndihmë.

Efektivë të Forcës Tokësore me dy mjete të kalueshmërisë së lartë janë nisur drejt Valiasit për evakuim banorësh, njofton Ministria e Mbrojtjes.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.