Standard.al

Moti i keq. Presidenti Meta, apel institucioneve: Angazhim maksimal për sigurinë e jetës e pronës

0

Reshjet e mëdha të shiut gjatë ditës së sotme kanë sjellë probleme në disa qarqe të vendit. Presidenti i Republikës, Ilir Meta u ka bërë apel institucioneve për tu angazhuar në mënyrë maksimale për të siguruara jetën e qytetarëve dhe pronën.

Në një mesazh në Facebook, kreu i shtetit shprehet se po ndjek me vëmendje të veçantë situatën e krijuar nga moti i keq.

“Jam duke ndjekur me vëmendje të veçantë situatën e krijuar si pasojë e motit të keq dhe masat që po merren për tejkalimin e saj në disa zona të përmbytura. Solidarizohem me banorët e këtyre zonave dhe punonjësit e Emergjencave Civile duke apeluar angazhim maksimal për sigurinë e jetës dhe të pronës”,- shprehet kreu i shtetit.

Deklarata e Presidentit vjen, përveç solidarizimit është dhe një apel për institucionet që të marrin masa në kohë për të shmangur dëmet nga përmbytjet.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.