Standard.al

Denoncimi/ Qytetarët në rrezik jete në autostradë: Niveli i ujit po ngrihet, ju lutem bëni diçka

0

Situata në autostradën Tiranë-Durrës sa vjen dhe rëndohet për shkak të reshjeve të larta të shiut. Janë të shumtë qytetarët të cilët denoncojnë faktin e ndihen të braktisur nga autoritet, pavarësisht deklaratave që vijnë nga institucionet përgjegjëse dhe qeveria.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në Facebook, një mesazh të një qytetari, i cili sëbashku me familjen e tij janë në rrezik jete, për shkak të reshjeve të shiut në autostradë, ndërsa thekson se askush nuk po ju vjen në ndihmë.

Ja postimi i ish-kryeministrit Berisha në Facebook:

SOS në Autostradën Tiranë – Durrës!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital në rrezik jete! sb

“Mirmbrema z berisha.jam nje qytetar qe kam ngelur me gjith familjen ne autostraden tirane durres.gjendja eshte shum e rende.niveli uji sa vjen e ngrihet.kemi femije te vegjel me vete.lu lutem nderhynin dhe beni dicka.”

Image

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.