Standard.al

E zbulon gazetari: Ja pse u ndrydh marrëdhënia Rama-Merkel

0

Gazetari Bledian Koka thotë se kishte një çështje të fortë që lidhej me kokainë ajo që krisi marrëdhëniet midis kryeministrit Edi Rama dhe kancelares gjermane Angela Merkel.

“Prishja e parë mes Ramës dhe Merkelit ka ndodhur për rastin e Xibrakës. Magazinën e kokainës në Xibrakë e ka zbuluar policia gjermane. Është një dosje që vështirë se mund të dali. Rasti i hetimit të Xibrakës ka ndodhur nga gjermanët ky ka qenë rasti kur Rama doli një herë e mirë nga zyra e Merkelit dhe nuk do të pinin më shampanjë në ballkon”, tha Koka në studion e Ora News.

Edhe dosjen e dytë më të madhe, rastin e Habilajve e kanë hetuar italianët dhe i shkon prokurorisë duke shmangur policinë për shkak të mos besimit që ka.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.