Standard.al

Hënes: Ancelotin nga Bayerni e largoi stafi i tij

0

Sipas Uli Henes shkarkimi i trajnerit Carlo Anceloti erdhi për shkak të stafit të italianit, pasi çdo ditë kishte mosmarrëveshje midis tyre.

Trajneri u shkarkua muajin e kaluar, pavarësisht fitimit të Bundesligës që në vitin e parë të tij në Gjermani.

Tani Henes zbulon se çështja nuk ishte direkte me ish teknikun e -Milanit, Chelsit , PSG-së  dhe të Reali të Madridit, por ata që punonin me të, me Carlon që i kishte njerëz të aferm të familjes së tij.

Kjo përfshin trajnerin e gjimnastikës Giovanni Mauri, djalin e tij Francesco, ndihmësin e trajnerit Davide Ancelotti (djali i trajnerit)

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.