Standard.al

Berisha publikon emrat: Tokat në bregdetin e Spillesë i mori fisi i Elvis Rroshit, Ramës…

0

Policia e Shtetit zbuloi dje një skemë të falsifikimit dhe tjetërsimit të 36 hektarëve tokë shtetërore ranishte në zonën bregdetare Spille Kavajë, ndërsa burime të “BalkanWeb” saktësuan se përfitues të këtyre tokave ishin edhe familjarë të afërt të drejtuesve dhe ish-drejtuesve lokalë, të ish-kryetarit të Bashkisë, Elvis Rroshi, të ish-kryetarit të Partisë Socialiste, Gentian Daja, familjarë dhe lidhje fisnore të nënprefektit të Tiranës, Fatos Kaja, si edhe të ish-kryetarit të Komunës Kryevidh, Nezir Leçini.

 

 

Ndërsa sot ish-kryeministri Sali Berisha publikon listën me emrat e plotë të personave që kanë përfituar dhe lidhjet që ata kanë me ish-kryebashkiakun Rroshi. Ai thotë po ashtu se ata i kanë ndarë një “llokum” të madh edhe kryeministrit Edi Rama.

Berisha

23561708_902326939928214_7199099030529872259_n

23593608_902326989928209_3925735557533231966_o

23621495_902326976594877_8784075719434240558_n

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.