Kush do ta perfaqesoje Shqiperine ne Eurovision, ja 16 konkurentet

0
Finalja e Festivalit Të Këngës në Radio Televizion do të mbahet më 28 dhjetor. RTSH ka bërë me dije se dy netë gjysmë-finaliste do të mbahen në datat 26 dhe 27 dhjetor. Janë 16 këngët konkurruese, ku dominojnë të rinjtë. Fituesi do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision. Pjesëmarrës janë edhe Luiz Ejlli dhe Frederik Ndoci, të cilët kanë patur mundësinë që ta përfaqësojnë njëherë Shqipërinë ne Festivalin Evropian.

 Lista e pjesëmarrësve në Festivalin e Këngës në RTSH

  Ti mungon – Marjeta Billo
    Zemërimi i një nate – Herciana Matmuja
    Jeta në orën 4 – Orges Toce
    Jam larg (- Besiana Mehmeti and Shkodran Tolaj
    Grua – Sajmir Braho
    Nuk e di – Renis Gjoka
    Natë e pare – Venera Lumani and Lindi Islami
    Një ditë shprese – Frederik Ndoci
    Në zemër – Rezarta Smaja
    Mikja ime – Blerina Braka
    Me ty – Klodian Kacani
    Kur qielli qan – Xhejn & Enxhi Kumrija
    Kthehu – Luiz Ejlli
    Princesha – Lynx
    Vetëm për ty – Saviana Verdha and Edmond Mancaku
    Ëndërrat janë ëndërra – Xhejsi Jorgaqi

Lini nje pergjigje