Italia i thotë lamtumirë Botërorit…

0

Italia nuk ka arritur ta përmbysë humbjen 1-0 të pësuar pak ditë më parë në Suedi dhe për shkak të barazimit 0-0 në “San Siro” të Milanos është detyruar që t’i thotë lamtumirë pjesmarrjes në një botëror pas 60 ku nuk kishte munguar ansjëherë në të.

Xhixhi Buffon doli nga porta në minutat shtesë të lojës në përpjekje për të ndihmuar shokët, por ishte tepër vonë për të ndryshuar fatin e “axurrëve”.

Pas këtij dështimi, pritet që trajneri Xhampiero Ventura të japë dorëheqjen.

Lini nje pergjigje