“Dite me te zeza do te vijne per Edi Ramen”

0

Nga Belind Këlliçi* 

Loading...

Pasi u be prokurori dhe gjyqtari qe shpalli te pafajshem simbolet e suksesit te PS: Saimir Tahirin, Elvis Roshin, Arben Ndoken, Arben Frrokun, Mark Frrokun, Armando Prengen, tani Edi Rama ka vendosur te sulmoje te zgjedhurit e djathte. 

Me fjalorin e nje rrugaçi qe endet i pashprese nga mbidoza droges dhe krimit ai sulmon kryetarin e Bashkise se Mallakastres. Perse sot? Sepse s’po arrin dot ne asnje menyre tjeter te heqe vemendjen nga Tahiri, narko-shteti dhe perdorimi i buxhetit per pastrimin e parave te krimit. 

Ndersa kercenimi per shkarkimine e kreut te KQZ eshte fillimi i perpjekjeve me cdo kusht per te blere e manipuluar zgjedhjet vendore te 2019. 

Pushteti i Edi Rames rrjedh vetem nga blerja e votes me para te krimit, nga shantazhi kriminal me vendet e punes, kercenimi me kriminele dhe manipulimi i vullnetit te qytetareve. 

Asgje nuk do te mund ta shpetoje me. Tashme ai ka dale lakuriq para shqiptareve dhe mbare botes.

*Kryetar i FRPD

Loading...

Lini nje pergjigje