Berisha: Ndrikull Xhaçka, dopio lumturim burrit biznesmen me uzinën e Mjekësit

0
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot mesazhin e një qytetari, i cili është indinjuar nga dhënia me koncension e uzinës së Mjekësit, klientëve të qeverisë, më ngushtë akoma, bashkëshortit biznesmen të vetë ministres së Mbrojtjes, Olta Xhaçkës, që duket se fshihet prapa kompanisë ushtarake italiane.

Mesazhin e qytetarit e ka publikuar ish-Kryeministri Sali Berisha, me këtë qendrim të tij ironik e të ashpër: “Ndrikull Xhaçka dopio lumturim burrit,  edhe si bashkeshort por edhe si biznesmen! Aferim! Ketij i thone partneritet publik privat me burrin (PPPB)! Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital.,” shkruan Berisha, dhe e publikon atë siç i është dërguar:

“Doktor ju pershendes! Ministrja e mbrojtjes e quajti sukses kalimin me PPP uzinen e Mjekesit nje kompanie ushtarake italiane. Beretta thone. Prapa gjithe kesaj historie eshte Tan Gaçi, burri ministres dhe Pelikani Security per aferat e veta duke lene me gisht ne goje banoret e zones!Ky eshte PPP me burrin doktor.”

Lini nje pergjigje