Standard.al

Gazetari zbulon çfarë detyroi Ramën të shtrëngojë Tahirin: Ishmi dhe Xibraka, lidhja e…

0

Gazetari Basir Çollaku hodhi dyshime mbi arsyet e ndryshimit të qëndrimeve të kryeministrit për rastin “Tahiri” pasi ish-ministri i brendshëm deklaroi një ditë para vendimarrjes në Këshillin e Mandateve se “nuk kishin parë asgjë akoma”. Çollaku në rrjetin social pyet: “A jane Xibraka dhe Ishmi pengjet mesTahirit dhe Rames, qe i mbajne pazgjidhshmerisht bashke..?!”. Në Xibrakë u kap një ndër laboratoret më të mëdha të drogës në vend, ku ishte përfshirë edhe nipi i ish-diktatorit Enver Hoxha e ndërsa në Ishëm u rrëzua avionic me drogë që zbuoi trafikun e drogës nga ajri. Në rastin e Xibrakës opozita akuzon se pas gjithë laboratorit qëndronte vëllai Ii kryeministrit dhe është ish-ministri sipas të djathtëve që e ka dosjen në dorë si një  amterial kompromentues e shantazhues ndaj ramës.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.