Standard.al

Trondit gazetari: Ka video të tjera që duhet të shkojnë në gjykatë…

0

Gazetari Basir Çollaku, i ftuar në emisionin 360grade, të Artur Zheji në Oraneës, duke folur për çështjen Tahiri tha se, kryetari i PS e ka dënuar politikisht Tahirin, duke e përjashtuar atë nga forumet e PS, pasi ai është i bindur se ka një vepër që e implikon atë.

“Presioni politik  i madh mbi prokurorinë, gjykatat dhe pjesën serioze të policisë e kanë dëmtuar seriozisht cështjen. Cfarë bëjnë politikanët? Po mbrojnë veten. Ka video të tjera dhe ato duhet të shkojnë në gjykatë, tha Çollaku.
Sipas tij, i kemi besuar më tepër kryetarëve të partive politike sesa institucionet.
Pas delarimeve të Zaganit për skandalin e Drogës ka një relacion të Drejtorisë së përgjithshme të policisë së Shtetit për verifikime. Por jo vetëm që cështja nuk shkoi në Gjykatën e krimeve të Rënda por ajo shkoi në Gjykatën e Fierit.
Dokumentacioni është zyrtar. Cështja nuk është hetuar, tha gazetari.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.