Mbyllet pjesa e parë/ Shqipëria përballon bindshëm Italinë, “axurrët” kërkojnë penallti

0

Mbyllet pjesa e pare e ndeshjes Shqiperi-Itali. Kombetarja shqiptare luajti ne 45 minuta nje futboll me ritem dhe arrti ti beje balle shume mire italiane. Nderkohe italianët pretenduan edhe për një 11-metërsh. Veseli e preku topin me dorë në zonën tonë pas krosimit të Eder, por arbitri e vlerëson si të pavullnetshme.

Lini nje pergjigje