Standard.al

Spanje-Shqipëri/ Vendasit udhëheqin 3-0

0

Kombëtarja shqiptare po luan sonte sfidën e parafundit dhe njëkohësisht më të vështirën në Grupin G të eliminatoreve të Botërorit me Spanjën në Alikante. Iberikëve të cilëve u duhet vetëm 1 pikë për të siguruar automatikisht pjesëmarrjen në “Rusi 2018”, do të tentojë t’a bëjë këtë para 29,500 të pranishmëve në “Estadio José Rico Pérez”.

Nga ana tjetër Shqipëria me 80% e ë arritur objektivin e saj që është vendi i tretë në grup, por ashtu siç është shprehur edhe trajneri Panucci, kuqezinjtë nuk udhëtojnë në këtë transfertë për të qenë ‘viktimë’ e Spanjës. Trajnerit italian në këtë takim i duhet të bëjë pa shumë titullarë të dëmtuar apo të pezulluar, ç’ka ka sjellë edhe risi në formacionin e kombëtares.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.