Standard.al

Kombinimi mrekullibërës i ujit dhe xhenxhefilit

0

Të gjithë ne kemi parë në internet, mijëra zgjidhje për të humbur peshë. Megjithatë, ky trajtim i fuqishëm me ujë xhenxhefili është ndryshe nga të gjitha dhe funksionon me të vërtetë.

Përfitimet e mahnitshme të ujit të xhenxhefilit për të humbur peshën dhe për të djegur yndyrnat më të vështira në trup: Uji i xhenxhefilit është në gjendje të luftojë nivelet e larta të kolesterolit në trup, duke parandaluar kështu të gjitha llojet e sëmundjeve që lidhen me të. Kjo pije e fuqishme gjithashtu ndihmon në rregullimin e presionit të gjakut dhe parandalimin dhe luftimin e formimit të mpiksjeve të gjakut në arteriet.

Uji i xhenxhefilit, është në gjendje të luftojë me sukses inflamacionin, probleme dhe sëmundje të tilla si reumatizmi ose osteoartriti. Kjo pije e pabesueshme gjithashtu lufton radikalët e lira, të cilët shpesh janë shkak i kancerit.

Në sajë të vlerave antioksiduese dhe anti-inflamatore, uji i xhenxhefilit është një nga mjetet më të fuqishme natyrore në parandalimin dhe luftimin e kancerit.

Ja receta për përgatitjen e saj:

Përbërësit: Disa rrënjë të holla të xhenxhefilit 1.5 litra ujë pak lëng limoni

Përgatitja dhe përdorimi

Për të përgatitur ujin e xhenxhefilit, ju do të vloni ujin dhe të shtoni rrënjët e bimës.

Lëreni për 15 minuta.

Pasi të jetë gati, lëreni të ftohet dhe i shtoni disa pika lëng limoni. Pini një gotë çdo ditë në mëngjes dhe në darkë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.