Prekëse/ Plot 36 vite pa u parë, takohen sot motër e vëlla (VIDEO)

0

“Ka nje mesazh per ty”

Loading...

Kur ishte vetëm 14 vjeçe dhe në momentin më të vështirë të jetës Heroida takohet për herë të parë me vëllain e saj Abedinin. Kanë kaluar 36 vite pa e parë njëri – tjetrin pasi ajo nuk ka mundur dot ta gjejë.
Endra e saj u bë realitet sot në “E diela shqiptare”.

Ajo u takua me vëllanë edhe pse motrat dhe vëllezërit e tjerë nuk pranuan të vinin dhe ta takonin.

Heroida ka treguar mes të tjerash edhe peripecitë në jetën e saj. Ajo u nda nga bashkëshorti për të mos “damkosur”  babain e saj në kohën e komunizmit.

Loading...

Lini nje pergjigje