Standard.al

Këshilla për grim të shpejtë në mëngjes

0

Shumica e femrave sapo të zgjohen nga gjumi në mëngjes ndër gjërat e para që i bëjnë është edhe grimi, i cili shpesh di të marrë shumë kohë dhe shkaku i tij edhe të vonohen në punë. Grimi juaj në mëngjes nuk duhet të zgjasë gjatë sepse me vetëm disa produkte themelore mund të bëni që të shkëlqejë fytyra juaj në më pak se pesë minuta. Se cilat janë këto produkte do t’i paraqesim në vazhdim.

– Korrektuesi: Nëse ju doni të mbuloni qarqet nën sy apo ndonjë puçërr, ndani 30 sekonda për të aplikuar korrektorin, sepse më shumë kohë nuk ka nevojë. Ju mund ta përdorni atë si para ashtu dhe pas aplikimit të kremit bazë, thjesht zgjidhni tonin e duhur. Në vend të fërkimit, përdoreni një sasi të vogël, duke përdorur butësisht sfungjer ose majat e gishtave.

– Kremi hidratues: Nëse ju zgjidhni një hidratues me cilësi të lartë, ajo do të ndriçojë fytyrën, mbulojë të metat dhe do të ushqejë lëkurën. Kremrat e tilla ​​mund të mbulojnë puçrrat, t’i bëjnë poret më pak të dukshme dhe të fshehin rrudhat dhe njollat ​​në lëkurë dhe janë më të lehta se pudrat e lëngshme duke i dhënë lëkurës një pamje të freskët.

– Kreon apo hijezimet për sy: Kur bëheni gati për punë, nuk ka nevojë për veprime serioze në lidhje me grimin për sy sepse grimi i tepërt nuk duket profesional. Në vend të kombinimit të këtyre dy produkteve, zgjidhni njërën ose tjetrën në qoftë se ju dëshironi një pamje natyrore, vendosni për hijezim me disa nga ngjyrat natyrale dhe në qoftë se ju doni për të nxjerrë në pah sytë dhe dukjen tuaj, aplikoni një vijë të hollë me kreon ose llajner në skajin e sipërm të qepallave. Përveç kësaj, ju duhet vetëm një shtresë rimel i zi dhe për dy minuta, sytë i keni të grimuar.

– Pudër për faqe: Pamjen tuaj do ta freskojë pudra për faqe dhe sigurohuni të mos duket tepër e ndezur. Një shtresë e hollë e pigmentit me nuanca të ndryshme nga ngjyra e lëkurës suaj është gjithçka që ju nevojitet për dukje të freskët.

– Shkëlqimi për buzë: Le të jetë detaji përfundimtar në fytyrën tuaj, shkëlqimi i buzëve i cili aplikohet për vetëm disa sekonda dhe ju mund të bëni atë edhe derisa jeni nisur të dilni jashtë. Nëse ju ende preferoni buzëkuq, jepni vetes kohë dhe mos u ngutni, por me laps theksoni buzët dhe pastaj me kujdes aplikoni buzëkuqin që ju përshtatet.

Pra, këto janë disa këshilla të cilat do t’ju ndihmojnë që të grimoheni më shpejt në mëngjes dhe natyrisht të cilat do të ndikojnë që ju të dukeni edhe bukur.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.