Standard.al

FOTO/ Shqiptarin e kapin me hashash në makinë, por kontrolli në banesë …

0

Një 30-vjeçar shqiptar është arrestuar në Itali pasi u kap me drogë në makinë. Shqiptari u ndalua në provincën e Komos me 300 gramë hashash.

 

 

Por ky ishte vetëm fillimi për hetimin e karabinierëve të cilët ushtruan një kontroll në banesën e tij në zonën e quajtur “Colverde”.

Në total shqiptarit iu sekuestruan 80 gramë kokainë dhe 700 gramë hashash i ndarë në 4 pako, si dhe një peshore për ta ndarë drogën në doza.

Nga metoda e mbështjelljes, autoritetet italiane kuptuan që ajo ishte gati për dorëzim.  30-vjeçari u arrestua dhe u transferua më pas në burgun e Bassone-s.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.