Standard.al

Denoncimi/ “Tatimet po bëjnë ‘zborin’ në Kukës, gjoba kafeneve deri në 5 mln lekë”

0

Ish-kryeministri Sali Berisha ka raportuar denoncimin e një tjetër qytetari dixhital kësaj here nga qyteti i Kukësit.

Qytetari dixhital denoncon “banditizmin dhe korrupsionin e tatimoreve ne Kukes” shkruan Berisha në Facebook-un e tij.

“Pershendetje Dok Berisha!
Doja te tregoje nje fenomen te quditshem qe keto dite pi ndodhe ne kukes hetimi tatimor ka dy dite qe ben zborin kafeneve bizneseve me gjoba dhe me lek nen dore per biznese qe jane servirur me lista nga dr rajonale kukes dhe kush nuk paguan lek nen dore merr kete flet gjobe nga 500 mij deri ne 5 miljon te vjetra” shkruhet në denoncimin e qytetarit dixhital.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.