PS zgjedh emrat për komisionet parlamentare, ja kush do jetë nënkryetare e Kuvendit

0

Grupi Parlamentar i PS-së ka zgjedhur sot kryetarët e 5 komisioneve parlamentare. Ishte vet kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ai që bëri publike këta emra. Ai pohoi se nënkryetare e Kuvendit për PS-në do jetë Vasilika Hysi.

 

 

“Asnjë deputet jashtë shtetit, kur ka seancë plenare. Me qëllim që të ulen edhe shpenzimet e qeverisë për vizitat e deputetëve jashtë shtetit”, tha mes të tjerash Balla.

Komisioni i ligjeve-Ulsi Manja
Komisioni i Ekonomisë- Erjon Braçe kryetar
Ermonela Felaj- Komisioni i Sigurisë
Komisioni i politikave të Jashtme Mimi Kodheli
Komisioni i Veprimtarive prodhuese Eduard Shalsi
Komisioni për mjetet e informimit publik dhe mediat- Milva Ekonomi Nënkryetare
Komisioni i Shëndetësisë-Elisa Spiropali

Komisioni i Integrimit-Blendi Çuçi nënkryetar
Nënkryetare e Kuvendit Vasilika Hysi

Lini nje pergjigje