Live “Champions League”/ Messi shënon në fundin e pjesës së parë, Juve në disavantazh (Video)

0
BARCELONA, SPAIN - AUGUST 07: Sergio Busquets (R) of FC Barcelona celebrates with his teammates Jordi Alba (L), Andres Iniesta (2nd L) and Lionel Messi (2nd R) after scoring his team's second goal during the Joan Gamper Trophy match between FC Barcelona and Chapecoense at Camp Nou stadium on August 7, 2017 in Barcelona, Spain. (Photo by Alex Caparros/Getty Images)

Ka startuar sonte në mbrëmje në orën 20:45 sezoni i ri i “Uefa Champions League” ku skuadrat e 4-er grupeve të para, A, B, C dhe D kanë zbritur në fushë. Nata e parë e “Championsit” pritet të dhurojë shumë emocione pasi ai menjëherë starton me duele si Barcelona-Juventus apo Roma-At. Madrid.

 

 

Më pak interesante nuk mbeten as sfidat e tjera ku Manchester United kërkon të konfirmohet pretendente edhe në Europë. Sonte me Qarabag Zbret në fushë edhe kapiteni i Kombëtares Ansi Agolli që ndeshet me londinezët e Chelsea-s.

 

Lini nje pergjigje