Standard.al

Skandali/ UEFA ka pranuar që ndeshja Maqedoni-Shqipëri të luhet në gërmadhë! (VIDEO)

0

Nëse në Shqipëri UEFA ka parë me imtësi çdo detaj të vogël sa u përket ndërtimit të stadiumeve të Elbasanit dhe Shkodrës, duke kërkuar që të përmbushin çdo standard të mundshëm, e njëjta gjë nuk mund të thuhet për atë që ka bërë në Maqedoni.

 

 

Mjafton të shohësh fotot dhe videon e mëposhtme të pamjes së jashtme të stadiumit për të kuptuar se bëhet fjalë për një gërmadhë të mirëfilltë dhe fjala “standard ndërkombëtar, këtu është një luks më vete.
strumica-3-470x353

strumica-1-470x353

Ndaj ka gjithnjë e më pak sens ideja e UEFA-s për të lejuar që sfida të luhej në këtë stadium e jo një të parametrave bashkëkohor si ai i Shkupit./panoramasport

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.