Mbyllja e Akademisë së Shkencave/ Vasili: Gjëmë e madhe, as Dritëroin nuk dëgjon ky kryeministër.

0

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili vijon debatin e tij në distancë me kryeministrin Edi Rama lidhur me atë çfarë ndodhi një ditë më parë nmë Akademinë e Shkencave  ku kreu i qeverisë paralajmëroi heqjen e fondit vjetor nga buxheti shtetit dhe konfiskimin e godinës aktuale të Akademisë, deklarata këto që u përforcuan sot edhe nga ministrja e ri-emëruar në arsim Lindita Nikolla.

Loading...

Pak minuta më parë Akademia e Shkencave publikoi si përgjigje për kryeministrin letrën e Dritëro Agollit,ku shqiptari thekson se Akademia e Shkencave nuk është çështje qeveritare por çështje Kombëtare.

Postimi i plotë:

 

Loading...

Lini nje pergjigje