Standard.al

“Dashuri dhe kokainë….”, policia arreston shqiptarin dhe të dashurën e tij

0

Kishin një lidhje të fortë jo vetëm intime, por edhe kur çështja kishte të bënte me punët e drogës.

Shqiptari 35 vjeçar dhe e dashura e tij 23 vjeçare kishin një kogë të gjatë që merreshin me trafikun e drogës në qytetin e Vareses në Itali.

Çifti ishte kthyer në një pikë të rëndëssihme, pasi aktiviteti i tyre përfshinte një rrjet të madh blerësish.

Madje sipas hetimeve të policisë, e dashura e shqiptarit kishte një rol kyç në trafikun e kokainës dhe hashashit, pasi ishte ajo që bënte lidhjet dhe kontaktonte me klientët/

Policia i ka arrestuar pas disa kohësh hetime. Në pranga kanë rënë 35 vjeçari me inicialet X.A dhe vazja 23 vjeçare me inicialet M.G. Policia gjithashtu sekuestroi 332 gr kokainë, 144 gr hashash, 12 mijë euro cash si dhe mjete të tjera për përpunimin e drogës.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.