Standard.al

Lamtumirë verë! Rrebeshe shiu, erëra të forta dhe …

0
Në mesnatë një sistem vranësirash vendoset mbi territor duke gjenerura shira fillimisht në veriperëndim dhe gradualisht në gjithë vendin.

Meteoalb sqaron se zonat më problematike janë veriperëndimi, perëndimi dhe qendra e territorit ku gjatë natës dhe orëve të para të mëngjesit do të ketë edhe rrebeshe shiu ndërsa shira të pakët, ne zonat lindore dhe juglindore.

Shirat pakësohen gjatë paradites por në mesdite vranësirat fuqizohen duke gjeneruar rrebeshe afatshkurtra shiu në zonat qendrore.

Vranësira dhe shira të dobët mbeten prezente në bregdet dhe zonat e ulëta deri në mbrëmje.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.