Standard.al

Zjarr i madh në Munellë, rrezikohet streha e rrëqebullit të Ballkanit

0

Një zjarr i madh ka përfshirë së fundi masivin pyjor të Munellës. Flakët po përhapen me shpejtësi, të favoroizuar edhe nga era.

Pushteti vendor mesohet se ka bere thirrje per ndihme, per nderhyrje edhe nga ajri per shuarjen e flakeve dhe izolimin e vatres se zjarrit.

Nderkohe qe ne vend jane nisur me urgjence Emergjenca Civile, zjarrfikësit dhe banorë të zonës.

Nga ana e tij, kryetari i bashkisë Kuçi ka bërë thirrje për dergimin e helikopterëve, pasi situata duket kritike, raporton “News 24”. Kujtojme se mali i Munellës njihet si streha e rrëqebullit të Ballkanit.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.