Standard.al

Humbi 1 kg drogë, shqiptarët marrin peng të riun

0

Tre shqiptarë dhe një italian u arrestuan nga policia italiane, pasi akuzohen se kane rrembyer dhe mbajtur peng nje te ri.

Mediat italiane shkruajne se arrestimi u be ne Pergine Valsugana dhe pengu akuzohet se kishte humbur një kg marijuanë te cilen ishte ngarkuar me detre qe ta ruante.

arresy

Sipas policise, i riu u mor peng në shtator 2016. Ai u la i lire, pasi babai i rij kishte paguar “gjobën” shtatë mijë euro, qe i kishte vene banda e shqiptareve dhe italiani.

Mediat italiane shkruajne se te arrestuarit jane Enrik Fetahu, Kreshnik Dedej, Enea Vrapi dhe italiani Vincenzo Longobardi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.