Standard.al

Zjarri në Martanesh/ Rrezikohen banesat dhe minierat, evakuohen familjet

0

Zjarri në Martanesh tanimë ka marrë përmasa shqetësuese duke rrezikuar banesat dhe minierat afër. Forca të shumta zjarrfikëse dhe minatorët janë angazhuar për të vënë nën kontroll flakët, por terreni i vështirë e bën të pamundur një gjë të tillë.

Prej tre ditësh flakët kanë shkrumbuar sipërfaqe të konsiderueshme me pyje e shkurre.

Deri më tani janë evakuuar 6 familje që banesat e tyre rrezikohen seriozisht nga zjarri.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.