Standard.al

Zjarr masiv tek ‘Qafa e Lalarit’ në Fier, digjen dhjetëra rrënjë ullinj

0

Një zjarr masiv ka rënë mesditën e sotme në vendin e quajtur “Qafa e Lalarit” në Fier. Si pasojë e flakëve të zjarrit janë djegur dhjetëra rrënjë ullinj.

 

 

Në vendngjarje për shuarjen e flakëve kanë mbërritur zjarrfikëset nga Patosi dhe Fieri. Nuk dihen ende shkaqet e zjarrit.

Forca policie kanë nisur hetimet nëse zjarri është aksidental apo i vendosur qëllimisht nga njerëzit

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.