Standard.al

Live shorti i “Europa League”/ Skënderbeu në Grupin B, përballen sërisht “Shqipëri-Serbi”

0

Po hidhet në Monaco shorti i fazës në grupe të “Europa League” ku 48 skuadra do të mësojnë kundërshtarët e tyre, përfshi edhe Skënderbeun që mban lart flamurin e ekipeve shqiptare.

 

 

Nga shorti do të caktohen 12 grupe me nga 4 skuadra. Nga grupet dalin 24 më të mirat, vendi i parë dhe i dyti për çdo grup, ndërsa më pas do t’i bashkohen edhe 8 skuadrat e vendit të tretë që vijnë nga “Champions League” për të formuar kompeticionin me 32 ekipe.

Ndonëse ekip shqiptar është vetëm Skënderbeu, në këtë fazë do të marrin pjesë shumë edhe shumë futbollistë shqiptarë. Strakosha te Lacio, Berisha te Atalanta, Cikalleshi te Bashakshehir.

KLIKO KETU PER TE PARE LIVE

Shorti në përditësim …

Grupi A-

Grupi B-

Grupi C-

Grupi D-

Grupi E-

Grupi F-

Grupi G-

Grupi H-

Grupi I-

Grupi J-

Grupi K-

Grupi L-

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.