Standard.al

Veseli përplaset me Vetëvendosjen, Kurtin e quan Mao Ce Dun

0

Kryetari i PDK-së Kadri Veseli i është kundërpërgjigjur nënkryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit.

 

 

Gjatë fjalës së tij nga foltorja e Kuvendit, Veseli e ka quajtur Kurtin Mao Ce Dun. “Unë ty të shoh si një revolucionar, shoku Mao Ce Dun, juve as që ju intereson se çfarë po ndodh në këtë Kuvend. Këta e mbajnë shtetin peng. E ka sulmuar këtë Kuvend, e keni marr në qafë Astrit Deharin. Ju mundeni të bëni shantazh, por me neve s’ju shkon, dhe me mua veçanërisht.”, është shprehur ai.

Veseli u ka bërë kërkesë partive politike jashtë koalicionit PAN që nëse i kanë 61 deputetë, të dalin dhe ta hedhin për votim kandidatin e tyre.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.