Standard.al

Dua Lipa, pa çmim në ceremoninë ‘Teen choice awards 2017’

0

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa kësaj radhe nuk ka fituar çmim në Teen Choice Awards në Los Angeles.

Dua Lipa ka qenë e nominuar në kategorinë e artistit të ri më të mirë – Choice breakout artist, por nuk ka triumfuar në një konkurrencë me artistët tjerë.

Chance The Rapper e ka fituar këtë kategori, ndërsa bashkë me Duan të nominuar kanë qenë edhe James Arthur, Halsey, Zara Larsson dhe Julia Michaels.

Chance the Rapper është këngëtar amerikan, emri i vërtetë i të cilit është Chancellor Johnathan Bennett. Ai është vetëm 24 vjeç.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.