Flet Orges Shehi: Pritja e penalltisë ndaj Mladas më çliroi nga pengu i vetëm i karrierës që ishte ….

0

Pas fitores me Mladas ditën e enjte, portieri legjendar i Kombëtares por edhe me një karrierë 7 vjeçare tek Skënderbeu ka treguar emocionet dhe pengun që shleu me fitoren e kësaj sfide të rëndësishme.

Shehi në një prononcim për mediat tregon se skualifikimi me penallti ndaj Chemomorets ka qenë i vetmi peng të cilin e shlyva me shqnimin e penalltisë dhe pritjen e penalltisë vendimtare ndaj Mladas.

“Gjatë ketyre 7 viteve tek Skënderbeu kam fituar gjithçka dhe jam ndjerë si në shtëpinë time. Skualifikimi me penallti ndaj Chernomorets ishte i vetmi peng i karrierës sime. Shënova dhe prita 2 penallti por nuk munda ta çoj ekipin në grupe. Tashmë ndjehem i çliruar nga ai peng, ndaj Mladás arrita të shënoj dhe të pres një penallti vendimtare. Tani nuk kam më asnjë peng…”, shprehet Shehu.

 

Lini nje pergjigje