Neymar “monopolizon” shtypin botëror, të gjithë shkruajnë për të

0
epa06120709 FC Barcelona's Brazilian striker Neymar Jr arrives for a training session at Joan Gamper Sports Complex in Saint Joan Despi, Catalonia, northeastern Spain, 02 August 2017. EPA/QUIQUE GARCIA

Shtypi sportiv botëror është “monopolizuar” në faqet e para në temën Neymar-Barcelona-PSG.
“Ai mbërriti”, është titulli i francezes Equipe, që boton një foto të brazilianit në autoveturën e tij.

Loading...

 

 

“Ai u largua”, është titulli tjetër që i referohet të riut Mbappé, i cili për momentin është pranë kalimit nga Monaco te City, te Real ose edhe te Barcelona.

Ndërsa gazeta spanjolle Mundo Deportivo, boton shkrimin “Lamtumire Neymar” dhe më poshtë “Hola, Coutinho Dembelé”, duke iu referuar dy objektivave të Barcelones për të harruar brazilianin.

Ndërsa britanikja Sun luan me fjalët: “Byecelona” dhe “Buycelona”, për objektivat si Coutinho dhe këtë herë Hazard në vendin e Dembelé.

“Paguaj dhe ik”, shkruan spanjollja As, ndërsa Marca ka titullin: “Transferimi që ndryshon historinë e futbollit”.

Loading...

Lini nje pergjigje