Standard.al

Deputeti shqiptar: Një ministër i ka blerë dhuratë 8 000 euro dashnores (FOTO)

0

Deputeti i koalicionit PDK-AAK-NISMA (PAN) nga radhët e Nismës, Milaim Zeka, ka thënë një intervistë në “TV Dukagjini” se do të ishte kandidat shumë serioz për ta udhëhequr Parlamentin, teksa ka shpjeguar se i është ofruar posti ministror për të cilin nuk është i interesuar.

 

 

 

Në lidhje me takimin e djeshëm të thirrur nga presidenti Hashim Thaçi, Zeka ka thënë se presidentit të Kosovës i kanë mbetur dy gjëra: “show mediatik brenda Kosovës dhe dialogu me Serbinë”.

Ai thotë se nuk pajtohet edhe me Pal Lekajn nga AAK, se në takim nuk erdhën ata që i kanë humbur zgjedhjet, ndërsa shton se VV dhe LDK kanë vepruar mirë që nuk i janë përgjigjur ftesës së presidentit, pasi ka qenë një takim formal.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.