Standard.al

VIDEO/ Ja si i mahnit Luan Rama dasmorët në Buzmadh të Kukësit

0

I ftuar të marrë pjesë në dasmën e vëllait të deputetit të LSI-së Ylli Shehu në Buzmadh të Kukësit, zëvendëskryetari i LSI-së Luan Rama ka mahnitur mbi njëmijë pjesmarrësit.

Pasi ka uruar çiftin dhe të zotin e shtëpisë shehun e Buzmadhës Vesel Shehu edhe në emër të Presidentit Ilir Meta, i ka surprizuar ata duke hequr kostumin e pilitikanit e duke u shfaqur si një artist i vërtetë, e ka kercyer me ta vallen e Kukësit, ka kënduar kengë sëbashku me këngëtarët e ftuar dhe ka recituar një fragment poeme kushtuar Kosovës, të cilën siç tha edhe vetë, e ka recituar për herë të parë në vitin 1981, pas demonstratave të studentëve kosovarë të asaj kohe!

Dhe duartrokitjet e të pranishmeve nuk i janë kursyer deputetit të LSI-së.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.