Standard.al

Rrëfimi prekës i nënës së tre fëmijëve: Si më rrahu burri dhe më hodhi në rrugë bashkë me të miturit

0

Pas arrestimit të 27-vjeçarit me kallashnikov që ushtroi dhunë ndaj nuses 18-vjeçare, Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Shijak kanë arrestuar një tjetër burrë që akuzohet për dhunë në familje.

Në pranga ra Lik Dedaj 53 vjeç, banues në Xhafzotaj, Shijak, i dënuar më parë për veprat penale “Dhunë në familje” dhe “Armëmbajtje pa leje”. Ai akuzohet se në banesë, për motive të dobëta, ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij, shtetases L.D. 37 vjeçe.

Por kjo nuk është hera e parë dhe e vetme që Dedaj dhunon bashkëshorten e tij. Historia e këtij çifti është bërë publike 3 javë më parë në media.

Në studion e emisionit “Me Zemër të Hapur”, nëna e tre fëmijëve ka rrëfyer më 30 qershor të këtij viti historinë e saj dramatike, nga lidhja me një burrë të martuar, bashkëjetesën e saj në një shtëpi me gruan e tij dhe deri tek urdhrat e mbrojtjes për shkak të dhunës. Ajo ka pohuar live në televizion se ka më shumë se 7 vite që dhunohet në mënyrë barbare nga bashkëshorti. Dhe sërish pa kaluar ende një muaj, bashkëshorti ka vënë përsëri dorë ndaj saj.

RRËFIMI

“Me burrin e parë u ndava ashtu kot. Më nxori jashtë prej flokësh. Ishte martesë me mblesëri. Burrin e dytë e njoha vetë. U njohëm përmes nuses së dajës time. Më dha numrin e telefonit. Ai mu vardis. E dija që ishte i martuar. E dija që kishte djalë. Edhe pse ishte i martuar rashë në dashuri. E mora se mu vardis. Ai nuk u divorcua, por ne jetuam të dyja gratë në një shtëpi. Ajo u gëzua në një farë mënyrë, se ai u largua e dhunonte. Kam jetuar gati 6 vite me nusen e tij dhe me djalin. Ajo jetonte vetëm në një dhomë më djalin. Unë me burrin. Hanim dhe pinim bashkë. Por erdha se ai mu vardiste. Njëherë ika nga shtëpia, por erdhi mu lut. Kur ikëm në Greqi, unë rashë në burg se unë isha pa dokumente. Të gjitha gjërat i bënte ajo. Unë nuk pyetesha. Ai e dhunonte se nuk e donte. Ajo nuk largohej nga shtëpia, ndaj e dhunonte. Unë dhunohesha nga xhelozia, se ai merrej me llafe. Dëgjonte njerëzit. Por vetëm para një viti bëra celebrimet se ngaqë ishte i martuar me atë tjetrën. Pasi dhe unë isha e martuar ende dhe nuk e kisha bërë celebrimin me burrin e parë. Më dhunonte, kam dhe urdhra mbrojtjeje. Të fundit e kam në datën 27”, tha Lindita.

Në një kohë kur 37-vjeçarja denoncoi dhunën e burrit të saj, me të cilin

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.