Standard.al

ARKIV/ Momenti kur Azem Hajdari u qëllua me tre plumba në Parlament (VIDEO)

0

AP ka publikuar videon e sherrit në Kuvend, mes deputetit të PD-së Azem Hajdari dhe deputetit të PS-së, Gafurr Mazreku.

Ngjarja në fjalë ka ndodhur më datë 16 shtator 1997, kur qeveria e majtë kishte hedhur si propozim për të rritur taksën mbi vlerën e shtuar.

Sherri në Kuvend ishte kaq i rëndë, saqë Mazreku përdori deri edhe pistoletë ndaj Hajdarit.

Jashtë sallës, dëgjohet Azemi duke thënë “Kam tre plumba në shpatull”.

Ndërkaq, njerëzit aty pranë thonë se kaq afër sa ç’ishte Hajdari e ka shpëtuar Zoti, pasi që ishte goditur tre herë me armë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.