Standard.al

DETAJE/ Ja si u kapën rreth 1.3 ton drogë në Kavajë

0

Zbardhen detaje nga sekuestrimi i sasisë prej 1.3 tonësh kanabis sativa në Kavajë.

Një patrullë policie ka qenë në sherbim, me synin kontrollin per vjedhje automjetesh.

Ne rrugen drejt “plazhit te gjeneralit”, perballe me mjetin e policise, po vinte nje furgon me drita te gjata te ndezura.

Nga ana e mjetit te policise i eshte bere shenje qe te ule dritat, por drejtuesi i furgonit nuk ka reaguar.

Policia i ka bere sinjal akustik qe furgoni te reagonte dhe te ulte dritat e gjata. Pas sinjalit te policise, drejtuesi i furgonit ka levizur me shpejtesi dhe kane ndaluar diku larg policise dhe kane ikur me vrap, duke lene ndezur furgonin.

Pas kontrollit te furgonit u gjet sasia e lendes narkotike.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.