Standard.al

Gjimshiti zyrtarisht futbollist i “Seria A”, Benevento e prezanton si zvicerian

0

Ashtu siç pritej prej disa ditësh, Berat Gjimshiti ka firmosur sot për klubin e Beneventos, skuadër debutuese në Serinë A. Mbrojtësi i përfaqësueses shqiptare, kartoni i të cilit i përket Atalantës, i ishte bashkuar prej katër ditësh në grumbullim klubit, por nuk ishte bërë ende zyrtarizimi i marrëveshjes mes palëve.

 

 

Sot, Benevento plotësoi dokumentacionin për lojtarin, duke njoftuar se tashmë ai mund të cilësohej futbollisti i ekipit që provon për herë të parë elitën e futbollit italian.
gjimshiti-470x444
Sipas njoftimit të klubit, transferimi është bërë me formulën e huazimit, me të drejtën e blerjes përfundimtare të kartonit të tij. Megjithatë, në njoftim bie në sy fakti se Benevento e prezanton atë si një mbrojtës zviceran dhe jo shqiptar. Në fakt, pasaporta e dyfishtë e lojtarit të përfaqësueses e ndihmon të gjejë hapësira në klub pasi nuk do të jetë në listën e ekstrakomunitarëve.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.