Standard.al

Tragjike/ “Për të ishte aventura e fundit”, turisti bie nga parashuta dhe humbet jetën

0

Ky 71-vjeçar nuk e dinte që për të do të ishte fundit. Ai e pësoi rëndë kur po realizonte ëndrrën e tij për t’u bërë pjesë e lojërave të ujit.

 

 

Roger John Hussey ishte për pushime me bashkëshorten e tij dhe humbi jetën sapo u lëshua me parashutë.

Ai buzëqeshi për kamerën kur po përgatitej, por ishte pamja e tij e fundit pasi ndërroi jetë. Ishin vetëm 100 metra mbi ujë, por Roger nuk ia doli të qëndronte dhe u lëshua duke rënë në det.

Djali që i jepte motorit dhe një tjetër ishte në parashutë me Roger u arrestuan dhe u dënuan me burg për këtë rast.

Trupi i tij po ekzaminohet në Tajlandë pasi nuk dihet nëse vdiq nga lartësia apo pësoi atak kardiak.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.