Standard.al

Lirohet nga burgu Renato Çaushi, tepelensi i akuzuar si ‘bossi’ i kanabisit në jug

0
U arrestua më 3 qershor si pjesë e trafikut ndërkombëtar të drogës Shqipëri-Itali nën operacionin e koduar “Viluni” lirohet nga apeli i Krimeve të Rënda Renato Caushi.

Caushi i njohur dhe si shok i të ndjerit Elton Cico, ka mundur të fitojë lirinë nga apeli i krimeve të rënda ndërsa më parë ndaj tij gjykata e shkallës së parë kish caktuar arrest me burg, shkruan shqiptarja.com. Së bashku me Caushin me akuzën e trafikut të drogës u prangosën dhe Andrea Mita, Kasem Pilurin, Altin Rramolli.

Hetimet për këtë rast u kryen ndërmjet prokurorisë shqiptare dhe Italiane, por këto hetimet nuk kanë bindur Gjykatën e Apelit për të mbajtur në qeli Renato Caushin i cili në Tiranë u prangos teksa udhëtonte me një mjet të blinduar.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.