Standard.al

Berisha publikon ‘krimin shtetëror’ që do arkivohet

0

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ri publikuar “një krim shtetëror” siç e cilëson ai, helmimin e qindra militantëve të djathtë në Tiranë gjatë hapjes së fushatës elektorale në kryeqytet, ku mes tyre ishte dhe vetë kryedemokrati Lulzim Basha.
Berisha ka publikuar në facebook edhe dy foto nga pasojat e helimit. Hetimet paraprake nxorën si përfundim pikërisht gazin që çlironin proshektorët që ishin përdorur për ndriçim.

“Helmi kunder opozites ishte nje krim shtetëror, te cilin Noriega do ta arkivoje ne arkivin e harreses. Por kjo e akuzon direkt ate!”, shkruan Berisha.

Screenshot 3

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.