Standard.al

“Dielli shihet që në mëngjes”, për sot nuk vlen. Ja çfarë pritet të ndodhë pasdite

0

Pas uljes së temperaturava ditët e fundit dhe shtimit te vranesirave, moti do te vazhdoje te befasoje serish sot. Ata qe jane sot per plazh do te kene mot te kthjellet, por me vranesira kalimtare. Nderkohe qe pasditja do te dominohet nga nje ere e forte.

Parashikimi i Meteoalb

E MARTE: zonat bregdetare dhe te uleta dominohen nga moti i kthjellet me vranesira kalimatre ndersa vranesira me te dendura do te kete ne zonat malore.

Pasditja do te lokalizoje vranesirat ne zonat malore lindore duke lene pjesen me te madhe te vendit me mot te kthjellet.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante gjate mengjesit por nje rritje te lehte sjellin oret e mesdites.

Era do të fryjë mesatare gjate paradites por gjate pasdites, pritet forcim i saj deri 45 km/h nga drejtimi permanent veriperendimor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.