Standard.al

Arrestohet ‘mbreti’ i kokainës që kërkohej prej 30 vjetësh

0

Policia braziliane ka arrestuar një nga krerët më famëkeq të drogës, i cili përdorte kirurgji plastike për t’iu shmangur arrestimit të ti.

Luiz Carlos da Rocha – me nofkën “Shefi i Bardhë” ishte në kërkim prej 30 vitesh dhe besohet të jetë sipas BBC’së, udhëheqësi i një perandorie masive të kokainës në Amerikën e Jugut.

Policia federale tha se dënimet ndaj Rocha’s, arrijnë mbi 50 vite burg.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.