Standard.al

Prangoset babai që ngacmonte seksualisht të bijën, ishte divorcuar nga gruaja

0

Policia e Fierit ka arrestuar 41-vjeçarin me iniciale D.M. i cili ishte ne kerkim, dhe akuzohet se ka kryer vepra të turpshme ndaj së bijës 12 vjeçe.

Sipas Policisë së Fierit, “në datën 28.06.2017 ky shtetas dyshohet se në banesë ka kryer vepra të turpshme ndaj vajzës së tij të mitur 12 vjeçare. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Vepra të turpshme” parashikuar nga Neni 108 i Kodit Penal.”

Sipas burimeve, D.M është divorcuar nga bashkëshortja para 5 muajsh dhe dy fëmijët e tyre jetonin me bashkëshorten.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.