Standard.al

Humbja e PD, Bylykbashi: Ditë e vështirë, shumë shpejt do të gjejmë përgjegjësit

0

Deputeti i PD-së Oerd Bylykbashi me anë të një statusi në Facebook ka komentuar arsyet e humbjes dhe të mos dhënies së besimit nga ana elektorati për opozitën shqiptare në votimet e 25 qershorit!

“Në këtë ditë të vështirë, të gjithë bëjmë reflektimin tonë, kërkojmë shkaqet, arsyet dhe përgjegjësitë brenda vetes dhe mes nesh, kemi të qartë që përballe kemi një piramidë pushteti që e ka majën në dritën e ligjit dhe bazamentin thellë në kriminalitet, por kjo nuk duhet të na shmangë nga përpjekja për t’u ringritur me dinjtet e pa njollat e korrupsionit dhe abuzimit që na ulën kokën në 2013, apo gabimet që bëmë në këto vite”, shkruan Bylykbashi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.